מסיבה!

מאת תמר

כשהבלוג הזה נפתח, לפני בדיוק שלוש שנים, היו לי הרבה יומרות והרבה רעיונות. כמעט 1100 ימים ותשעה פוסטים בלבד מאוחר יותר, צריך להודות שלא ממש מימשתי אותם. ובכל זאת, צריך לחגוג את מה שיש, ואין כמו שירים על אוכל אנגלי כדי להיכנס לאווירה.

אז לכבוד יום ההולדת לבלוג, קבלו פלייליסט קצר של שירים אנגליים שמזכירים מאכלים ומשקאות חשובים במיוחד, שעל חלקם אפילו כתבתי כאן, ועל חלקם אינשאללה עוד אכתוב.

עוגה

 

* * *

בתפריט היום:

איאן דיורי וה-Blockheads שרים על סיבות לשמוח, ומזכירים דייסה (being rather silly and porridge oats) וסנדביץ' cheddar cheese and pickle קלאסי. מאט ג'ונסון ו-the The נכנסים בתאצ'ר, ושרים על העניים ששותים חלב בעוד העשירים מלקקים דבש. מוריסי והסמית'ס שרים על אלכוהול – הרבה הרבה אלכוהול, משתכרים ומתרסקים על הרצפה, במיטב המסורת האנגלית. פול וולר והג'אם שרים על בקבוקי חלב ריקים ונתחי roast-beef מתייקרים בערים קטנות. ה-Divine Comedy שרים על אוכל ברכבות – קריספס ותה במחיר מופקע. ה-Stone Roses מכרסמים את לחם הקודש וגם כמה פסיפלורות. בילי בראג שובר את הלב עם ארוחות אנגליות משפחתיות – בירה, תפוחי אדמה, מלח, ריבה, פוליטיקה ייאוש ובדידות. אואזיס שותים בירה ואוכלים תותים בשמנת כמו המלכה ב-Digsy’s Dinner, לדבריהם השיר הכי גרוע שלהם, שמוקדש ל-Digsy Deary ולשירי הלזניה והקללות שלו. Blur מכרסמים סנדביצ'ים, אוכלים גלידה ושותים תה ב-Parklife, ואז חוגגים עם פיצה וסניקרס ובירות וברביקיו ב-Bank Holiday. איאן דיורי צורח משהו על Bubble and Squeak (זה טעים!) ב-Blackmail Man. רדיוהד מקדישים שיר ל-Bangers and Mash – נקניקיות ופירה, ופיטר סלרס שר שיר געגועים לנקניקיות ופירה של אמא שלו, בעוד סופיה לורן מפטמת אותו במינסטרוני ומקרוני, ורמיצ'לי וטלייאטלי.

הנה גם קישור לפלייליסט המלא (ותודה לגילי ולארן על תרומותיהם, ולכל מי שהציע בפייסבוק שירים נוספים, ומעולים, שבסוף לא נכנסו לפלייליסט – תראו איזה יופי של הצעות!)

תיהנו!